WROCŁAW Ropuchy na RODos. Bądź dla nich dobrym sąsiadem

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Nowa szkoła przy ul. Asfaltowej. Podpisano umowę na budowę

Nowa szkoła przy ul. Asfaltowej. Podpisano umowę na budowę

Data publikacji: Autor:

Edytuj w ACMS

W 2023 r. zostanie oddany do użytku zespół szkolno-przedszkolny przy ul. Asfaltowej na Wojszycach. Będzie do niego uczęszczać 1000 uczniów i 200 przedszkolaków.

Reklama

– W nowym budynku będą 44 sale lekcyjne, trzy sale gimnastyczne, boiska zewnętrzne i bieżnia. Równocześnie powstanie ok. 750-metrowy fragment ulicy Asfaltowej, ścieżka rowerowa i chodniki. Inwestycje mają być gotowe do 2023 roku – zapowiada Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. 

Szkoła i przedszkole powstaną na styku Wojszyc i Jagodna na działce o powierzchni 3,6 ha. Teren gmina pozyskała od Skarbu Państwa.

W nowej szkole zaplanowano ponad 40 sal lekcyjnych, w tym pracownie specjalistyczne. Duża sala gimnastyczna będzie miała 800 mkw. powierzchni., a mniejsza sala gimnastyczna 300 mkw., powstanie także salka do gimnastyki korekcyjnej.

Przygotowane zostaną świetlice, pomieszczenia administracyjne, gospodarcze. Planowana przyszkolna infrastruktura sportowa to: boisko wielofunkcyjne, boisko do piłki nożnej, stumetrowa bieżnia, skocznie do skoku w dal oraz place zabaw dla młodszych i starszych dzieci. Do dyspozycji będą 104 miejsca postojowe. 

W samym w przedszkolu znajdzie się osiem oddziałów dla 200 dzieci, sala rekreacyjna, węzeł żywienia z jadalnią dla zespołu. 

Wykonawcą inwestycji będzie firma AWM Budownictwo S.A. Koszt realizacji to 48 mln zł.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama